Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nếu bạn có sáng kiến, DEMO sẽ mang đến cho bạn cơ hội.

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Nếu bạn có sáng kiến, DEMO sẽ mang đến cho bạn cơ hội.

Dear all students,
    After the success of DEMO ASEAN 2013 in general and Student Alpha Pitch (SAP 2013) in particular, IDG Viet Nam (International Data Group) is really happy to inform you Student Alpha Pitch 2014. Please help us to spread this information to all the students, so they can join and have a chance to win a prize up to $5000.
    Below is the information of Student Alpha Pitch 2014:
    DEMO ASEAN 2014
    STUDENT ALPHA PITCH
    Student Alpha Pitch (SAP) is the technological competition seeking new talents and breakthroughs from Vietnamese students. This will be a launch pad for students, who have desire, vision and IT ideas, SAP 2014 will follow you on the path of seeking new talents and breakthroughs.
    The winners will receive the prizes up to $5000.
    There are 2 rounds:
    • Round 1: Application (deadline: Aug 15th 2014)
    • Round 2: Pitching Your Ideas (Sep 27th 2014)
    Please use English-version website
    Register here: http://www.demo.org.vn/en/student-al...ion-for-sep-01
    For further information, please visit: http://www.demo.org.vn/en/student-alpha-pitch
    Yours faithfully,
    Thanks and Best Regards.

Ms. My Trang Tran

Mobile: (84)1678 87 57 86.
    Email: trang_ema11@demo.org.vn

DEMO 2014_studen alpha pitch.jpg

Đây là một sự kiện bổ ích cho sinh viên chuyên ngành CNTT, sự kiện tìm kiếm những tài năng, những ý tưởng tuyệt vời cho công nghệ. Cuộc thi dành cho các bạn sinh viên yêu thích Công Nghệ và có mong muốn rằng ý tưởng/ sản phẩm của mình sẽ được các công ty lớn hoặc nhà đầu tư lớn về Công Nghệ biết đến và hợp tác. Hơn nữa ý tưởng/ sản phẩm Công Nghệ đó sẽ trở nên hữu dụng cho xã hội.
    Do các bạn phải trình bày ý tưởng của mình trước các nhà đầu tư trong và ngoài nước nên yêu cầu bạn phải trình bày bằng tiếng Anh. Hơn nữa, chương trình sẽ tổ chức các buổi huấn luyện tiếng Anh để giúp cho các bạn trình bày tốt hơn cho ý tưởng của mình.
    Nếu có nhu cầu, các bạn hãy đăng ký nhé!
    Cám ơn các bạn đã xem qua. ^^
    Last edited by toannv; 19-06-2014, 18:43.

LHQC

Collapse
Working...
X